Hei kallid sõbrad ja perekond!


Kirjutaksin siis mis vahepeal ka teinud olen, püüan lühidalt :) Eelmine nädalavahetus valmistasin seljankat- toit mida ma siiani kõõõige rohkem olen igatsenud. Lemmik supp :) mmm.. lasin oma prantslasest sõbral ka siis mekkida ja kõrvale tegin viineri-juustu lehtaigna pirukaid ka, sest 2pakki musta leiba oli mul juba järgmine päev otsas :D Sõbrale igatahes meeldis ja ta palus, ehk saaksid ta vanemad ka proovida. Järgmine päev läksimegi taaskord püreneedesse, kus nad elavad. See on siis see perekond, kes mind suusatama õpetas ja eelmine nädalavahetus sai ka nende juures oldud.
Väga sõbralikud ja külalislahked ning minule eriti kasulik, et saan nendega ainult prantsuse keelt rääkida..muidugi on raske aga nagu öeldakse, läbi raskuste tähtede poole. Peale lõunasööki läksime pereemaga ja sõbraga mägedesse "jalutama" juuuube raske oli tegelikult ja vihma hakkas ka veel sadama, seega kui lõpuks tagasi koju jõudsime olime väga porised ja üleni märjad.. Õhtusöögil siis lasin perel ka Seljankat proovida ja nad JUMALDASID seda.. küsisid, et millal ma veel seda teha saaksin neile :D lubasin järgmine kord uue supiga külla minna (mõtlesin ehk proovin hernesuppi valmistada :D)


Kirjutaksin siis mis vahepeal ka teinud olen, püüan lühidalt :) Eelmine nädalavahetus valmistasin seljankat- toit mida ma siiani kõõõige rohkem olen igatsenud. Lemmik supp :) mmm.. lasin oma prantslasest sõbral ka siis mekkida ja kõrvale tegin viineri-juustu lehtaigna pirukaid ka, sest 2pakki musta leiba oli mul juba järgmine päev otsas :D Sõbrale igatahes meeldis ja ta palus, ehk saaksid ta vanemad ka proovida. Järgmine päev läksimegi taaskord püreneedesse, kus nad elavad. See on siis see perekond, kes mind suusatama õpetas ja eelmine nädalavahetus sai ka nende juures oldud.
Väga sõbralikud ja külalislahked ning minule eriti kasulik, et saan nendega ainult prantsuse keelt rääkida..muidugi on raske aga nagu öeldakse, läbi raskuste tähtede poole. Peale lõunasööki läksime pereemaga ja sõbraga mägedesse "jalutama" juuuube raske oli tegelikult ja vihma hakkas ka veel sadama, seega kui lõpuks tagasi koju jõudsime olime väga porised ja üleni märjad.. Õhtusöögil siis lasin perel ka Seljankat proovida ja nad JUMALDASID seda.. küsisid, et millal ma veel seda teha saaksin neile :D lubasin järgmine kord uue supiga külla minna (mõtlesin ehk proovin hernesuppi valmistada :D)
Esmaspäevast kolmapäevani tegime Malouga intensiivselt trenni, käisime 2 trenni järjest.. endiselt oleme spordiklubi sportlikumad naised :D Kolmapäeva õhtu sai Montpellieri reisi minu juures planeeritud ja juba neljapäeva hommikul sõitsimegi rongiga Montpellieri, linna, mis asub 11km vahemerest.. Olime nii õnnelikud, et saime päris odava pileti, 14 eurot kuskil, aga see õnn ei kestnud kaua, sest rongis pidime 33 eurot juurde maksma(1 in.) olime internetist ostnud valed piletid (meil puudus sooduskaart vms) aga ei ole hullu.Rongisõit kestis 2 tundi ja selle aja jooksul püüdsime Malouga ainult prantsuse keeles rääkida ja mõtlesime, et nüüdsest saadame üksteisele iga õhtu ühe uue pr. keelse sõna.
Ööbisime hotellis (pigem hostelis), mis oli kohe vanalinna ääres. Tahtsime tegelt peresse ööbima minna.. nimelt avastasin eelmine nädal kaks väga huvitavat lehekülge www.couchsurfing.org ja www.covoiturage.fr Kahjuks jäi aga see nii viimasele minutile ja ei leidnud kedagi, kes meid saaks majutada.. aga Montpellier-Toulouse sõiduks kasutasime covoiturage lehekülge ja tunduvalt odavam kui rongiga sõita. Autojuht oli väga tore ja tema abikaasa ka, kes on pärit Hiinast ja tõesti oli väga huvitav vestlus kultuuride erinevustest jne.. ja sain ka positiivse kommentaari autojuhilt oma covoiturage profiilile "Nordiste ponctuelle et sympa, très recommandable..." :)
Kokkuvõtvalt sai tutvutud vaatamisväärsustega ja nauditud päikesepaistelist ilma.
Roosi
Ööbisime hotellis (pigem hostelis), mis oli kohe vanalinna ääres. Tahtsime tegelt peresse ööbima minna.. nimelt avastasin eelmine nädal kaks väga huvitavat lehekülge www.couchsurfing.org ja www.covoiturage.fr Kahjuks jäi aga see nii viimasele minutile ja ei leidnud kedagi, kes meid saaks majutada.. aga Montpellier-Toulouse sõiduks kasutasime covoiturage lehekülge ja tunduvalt odavam kui rongiga sõita. Autojuht oli väga tore ja tema abikaasa ka, kes on pärit Hiinast ja tõesti oli väga huvitav vestlus kultuuride erinevustest jne.. ja sain ka positiivse kommentaari autojuhilt oma covoiturage profiilile "Nordiste ponctuelle et sympa, très recommandable..." :)
Kokkuvõtvalt sai tutvutud vaatamisväärsustega ja nauditud päikesepaistelist ilma.
Roosi
nii tore ja ilus tundub kõik :)
ReplyDelete