Tuesday, January 24, 2012


Tere mu kallikesed.. Kell on hetkel üsna hiline aga ei suuda kohe üldse magama jääda. Üheks põhjuseks on kurguvalu.. jah, olen juba 4 päeva kannatanud kurgu-ja kõrivalu käes. Ostsin apteegist ravimid aga need vaid leevendavad valu mõneks hetkeks ja kuna suurem ärritus või põletik on kõris siis seda valu on raske leevendada. Esmaspäeval läks mul veel hullemaks, nimelt nõrkus ja peavalu.. käin ringi nagu peata kana.. unustasin isegi ühe koolitöö prof. saata, mis meil teha tuli :S tuli meelde viimasel minutil ja siis jätsin saatmata, samas ei ole hullu, kuna kõigil on lubatud üks kord tegemata jätta (nimetame seda siin jokkeriks). Täna hommikul kui ärkasin oli niiiii kehv olla.. mul pidi loeng algama 11 aga ärkasin juba 8, et materjalid läbi vaadata.. üritasin siis ennast turgutada aga ikka oli nii kehv olla ja siis otsustasin õppejõule kirja saata ja vabandada, et puudun. Sain siis veel voodis puhata ja hiljem hakkas juba parem ja otsustasin ikka 15-18.30 loengusse minna (Organisational Theory and Leadership). See oli oi kui huvitav:) jäin väga rahule ja veel parem, saan selle aine kohustuslike ainete moodulisse sobitada! Loodetavasti paranen juba paari päeva jooksul, sest nädalavahetusel on kauaoodatud reis püreneedesse- suusatama :))



Prantslased on tänavatel väga sõbralikult.. saad vaid korraks tänaval kaardi lahti tehtud kui juba tullakse küsima, et kas kõik on korras ja ega ma ära ei ole eksinud. :) Väga armas! Üldiselt ei ole ma siin ära eksinud vaid mulle meeldib alati kaarti vaadata ja teha kindlaks oma asukoht. Siinjuures meenub mulle, et tahtsin teha pildi oma kaardist, mille üle kõik alati naerma hakkavad, sest mu kaart on niiii palju juba üle elanud juba :D Käisingi eile turismikeskuses uut küsimas.



Räägin teile ka veidi integratsioonist Prantsusmaal ja sealjuures võrdluseks Inglismaa näide. Seda rääkis mulle üks prantslane, kes elas 10 aastat inglismaal.. Kuna Prantsusmaal oli palju kolooniaid siis peale kolooniate kadumist lubas riik nendel rahvustel oma riiki siseneda.. siiski, ei ole PR nendesse hästi suhtunud ja tegelikkuses neid vaid eemale tõuganud. Näiteks ei kohta siin erinevatest rassidest inimesi kõrgematel kohtadel, mõningates baarides ei lasta mustanahalisi sisse jne Toulouse'i Airbussi tööstusesse ma sain aru, et ei palgatagi teist rassi inimesi.. Inglismaal pidi aga asjad hoopis paremad olema.. nimelt on selline huvitav seadus või määrus loodud, et kui ühes regioonis elab 20% araablasi 10% hiinlasi, siis ka ettevõtetel on kohustuslik sama protsent oma ettevõttesse palgata.. Nt kui mul on firmas 10 inimest, siis mul tuleks palgata lisaks inglastele ka 2 araablast ja 1 hiinlane, et tagada võrdsus. Muidugi ei ole ma jõudnud uurida selle fakti tõesust aga ma täitsa usun, et nii need asjad on.. Praegu, vähemalt PR olles, olen märganud, et üldiselt suhtutakse mustanahalistesse hästi (kõigil on keegi mustanahaline sõpruskonnas) v.a poodides, kuna seal on märgata, et mustanahalisi jälgitakse rohkem..Carole rääkis muidu, et inimesed on väga tolerantsed mustanahaliste osas aga araablaste osas mitte, sest et kultuur olevat nii erinev araablastega ja nad ei austa seda riiki samuti.. Mina ei ole rassist seega ma pooldan igati Inglismaa näidet ja leian, et see on õige ja võrdne kõigi riigis elavate inimeste osas.. Lasnamäe venelased ei ole mõttetud - to Margret :)

Hetkel ei kirjutakski rohkem.. püüan magama jääda. Oi kuidas ma vihkan haige olla :S Unustasingi mainida, et eelmine nädal oli mul kõrvaga mingi jama.. käisin üle nädala vatt kõrvas :D Ei tea küll mis jama see on.. tuled sooja kliimasse ja koguaeg mingid tervisehädad :D  Igatahes, ma loooodan südamest, et ei pea teile oma haigustest enam kurtma :D

Igatsen!





2 comments:

  1. Ei taha jah haigusjuttu kuulda enam. Saa nüüd ruttu terveks ja tugevaks:) See kliima siis seal ikka nii soe ja hea ei ole, et külmetushädad ligi tükivad. Minule sobis nt Kreeka kliima, aasta jooksul ei hakand miskit külge. Uskumatu. Eestis on ikka iga talv midagi.
    Palju tervissssst!

    ReplyDelete
  2. Läheb üle! :) Vähemalt on sul seal soojem kui siin hetkel ;)

    ReplyDelete