Saturday, May 12, 2012

La Vie en Rose

Nonii nonii,

Mis ma siis vahepeal ka teinud olen? Läksin üheks kuuks nüüd keelekooli, et lisaks rääkimisele ka grammatika paremaks saada. Ma usun, et keeleõppimine ei jookse kunagi mööda külge.

Kaks eksamit on möödas ja kaks peagi tulemas. Ei ütleks, et need eelnevad eksamid hästi läksid. Üsna rasked olid aga ma olen mõelnud, et ma alati püüdnud saada häid tulemusi aga kas see on ikka nii oluline või kas sellepärast on ikka vaja muretseda? Ma arvan, et ma selles küsimuses oma suhtumist muutnud. Siin on nii palju muud huvitavat avastada ja teha kui muretseda eksamite pärast. Aga loodetavasti saan ikka läbi. Siin on imelik süsteem nende punktide andmisega. Maksimumi ei saa keegi-muidu 20 punkti süsteem. Maksimum, mis mõned tudengid seminarides ja kodutöödes on saanud on 16p.. ja kõik tudengid räägivad, et 16 on nende jaoks väga hea- üldiselt ikka 10 ja 12 antakse- aga miks siis üldse on see 20 punkti? kas antakse vähem, et ikka õpilased rohkem püüaksid? Ausalt öeldes kaoks mul küll motivatsioon pika peale ära, kui kunagi maksimumi ei saaks- "mis ma siin ikka tõmblen, kui nagunii ei raatsita neid punkte anda" :D heh.. see selleks

Kuu aega tagasi sai ka ratas ostetud kasutatud asjade turult. Üldiselt on nii, et seal müüakse ka varastatud rattaid, aga ma loodan, et minu oma ei ole varastatud, sest ei tahaks sellist äri küll toetada. Igatahes sain selle super odavalt ja ratas väga heas korras ja mugav sellega liigelda. Lisan ka pildi.

Külastasin Bordeaux'd aprillis (olete ehk ka Facebookist pilte näinud)- suppper ilus piirkond, kus on suured viinamarja istandused, ajaloolised majad ja imekaunis maastik. See Nädalavahetus Bordeaux'is oli korraldatud Airbusi veespordi assosatsiooni poolt. Ma siis alustasin wakebordinguga kuid see on vaid sissejuhatus ja harjutamine, et suvel juba kitesurfinguga alustada. Ilm ei olnud väga ilus ja esimene päev saigi mindud vihmaga vette ja see ei olnud just nautidav- natuke külm oli ja siis paadiga veest välja saada on väääääga raske.. esimene kord sain 4ndal korral alles veest välja ja siis järgnevad korrad oli juba lihtsamad. Tõesti, et veest välja saada lauaga on vaja teada tehnikat, millest ma esimene kord ei teadnud midagi :D aga võin tegelikult endaga rahule jääda kuna üks sakslane, kes on 11 aastat kitesurfinguga, wakeboardinguga (järvel kaabliga) ja lumelauatamisega tegelenud ei saanud isegi 10ndal korral üles nii et jah :D Siin on palju järvi kus on ehitatud kaabel peale- et saaks lauaga sõita.. ei teagi et Eestis sellist oleks (vb ehk on ka) aga kui ei ole, siis tuleb teha.
 


Kõige kõige ägedam, mis viimasel ajal juhtunud on, et mu kallid õed tulid mulle külla. Uskumatult heameel oli Teid näha. Kõik läks super hästi kuni ma Teid rongile saatsin ja ei suuutnud kuidagi oma pisaraid tagasi hoida ja siis ajasin veel teid ka nutma :( :D tulgeee tagasi! Ma olen õnnelik, et mul on nii toredad õed ja niivõrd hoolivad!


Väga aktuaalne teema siin viimasel ajal on Presidendi valimised- Valituks sai siis Hollande, sotsialist. Hollande on välja öelnud, et tema rikkaid ei salli ja tal on plaan määrata kõrgeid makse rikastele. Paljud suurettevõtted on nördinud ning mõni isegi plaanib Prantsusmaalt lahkuda kas siis Belgiasse või Sveitsi. Olgu, siin on ikka rohkem väikeettevõtteid kes ei teeni väga palju aga sellegipoolest, kes siis tahaks alustada ettevõttlusega riigis, kus ei sallita ei ettevõtlikust ega rikkust?? Mina igatahes mitte. Enne ma ikka mõtlesin, et Ohh.. see oleks hea äriidee jne, väga palju võimalusi et hea ettevõtte rajada AGA nüüd ma mõistan miks ei ole neid ettevõtteid juba loodud- põhjuseks võiks nimetada bürokraatiat ja kõrgeid makse, mis on peagi veel kõrgemad. Kohtusin siin ühe kohalikuga, kes õpib ettevõtlust ja tal on niii palju ideid et rajada ettevõtlus ja ta väga aktiivne ja kindlasti saab ta edukaks sellel alal aga ta rõhutas mitu korda, et ta ei kavatse ühtegi äriideed Prantsusmaal realiseerida.. nii et jah.Hollande lubas/nimetas valimiste eel kellele ta raha jagab ja uudistes võis kuulda, et see kõik mida ta lubab viib eelarve defitsiiti- inimesed olid aga naiivsed ja uskusid kõik. No ma usun, et nii mõnedki sihtrühmad pettuvad peagi, kuna ma usun, et Hollande eesmärke ei ole kõik võimalik rahastada... Sarkozy ei kartnud aga välja öelda, et ta ei kavatse kõikidele raha jagada- nt lastele. See on ehk üks põhjus miks Sarkozy valituks ei saanud ja teine põhjus on, et ta ei täitnud kõiki oma lubadusi ja kolmandaks, nagu ma kohalikelt olen kuulnud, siis tal ei olevat hea iseloom.
Kui Prantsusmaa läheb seda teed, et makse tõsta rikastele (ettevõtlus kui ka varade maksustamine) siis Inglismaa läheb vastupidist teed ja langetab makse. Inglismaa ongi välja öelnud, et ettevõtjad,investorid jne on kõik oodatud Londondisse “Bienvenue a Londres,“ ehk tere tulemast Londoni!
Kui juba ettevõtlusest rääkida, siis ma ei mäletagi nüüd kas eelnevalt olen maininud, et siin Toulouse'is (ja vb ka teistes PR. linnades) on limiteeritud arv taksosi- litsentse. Ehk siis, et üldse taksojuhiks saada pead sa ostma litsenti, mis ei ole just odav lõbu ja keegi olemasolevatest ei taha neid müüa (kui siis ainult äärmisel juhul) sest kuna arv on limiteeritud ja konkurents puudulik, siis taksojuhid teenivad vääääga hästi. Ehk siis kui te tahate öösel taksot koju saada, siis ärge lootkegi. Siin taksojuhid teenivd oma vajaliku raha päevajooksul täis ja lähevad koju ära ning õhtul on vaid mõni takso liikvel. Igatahes nüüd tehakse sama asja kinoteraapiaga. Ehk siis antakse ainult teatud arv litsentse, kes võivd sellega tegeleda. Kujutage nüüd ette kui teie olete praegu tudeng ja unistanud, et peale õpinguid teen sellel alal oma firma. Nüüd tehakse mingi tobe seadus ja, et oma unistus realiseerida on meeeletult raske. Mu tuttaval siin on oma kineoterapeutide firma ja ta on hetkel õnneseen aga mul on tõsiselt kahju kõrvalt vaadata kuidas siin ettevõtlust pärssitakse :( ja pealegi ei ole Hollande isegi minister olnud (Sarkozy'l oli eelnevalt ligikaudu 8 aastat)
Toulouse on sotsialistlik ja seetõttu käiski Hollande siin oma valimiskampaaniat tutvustamas ja linnapea ka muidugi: "Teeme sotsialistidele ajaloo parima tulemuse" .. ma hakkan ühe rohkem mõistma, miks keegi siin ettevõtlusega tegeleda ei taha. Hirm kõrgete maksude ees üha suureneb.

Euroopa päeva puhul käisin Eestist ettekannet tegemas. Uskumatult äge kogemus, kuna kogu organiseerimine toimus prantsuse keeles, ja teiseks sai nii palju uusi tutvusi. Kõne võib pidada väga edukaks, sest rahvas isegi naeris mu naljade peale ja plaksutasid isegi keset kõne, sest neile väga meeldis :D (muideks, mul on kõnest ka videosalvestis) Peale ettekannet tulid väga paljud inimesed mind kiitma ja tänama ja küsima lisaks -sain palju uusi kontakte.

Enne siiatulekut ehk enne vahetusõpilaseks tulemist suhtusid inimesed sellesse nii positiivselt kuid kahjuks ka paljud negatiivselt. Minu peamine eesmärk oli prantsuse keele ja kultuuri tundma õppimine.. miks mulle selle peale öeldi: Esiteks, et ma lähen sinna, et ainult pidutseda (nagu kõik Erasmuse vahetusõpilased)- see on ausalt tobe stereotüüp! Ja ma ütlesin kohe, et ma ei lähe Prantsusmaale selle eesmärgiga, et pidutseda.. Teiseks öeldi mulle, et sa lähed sinna ja sa jääd kokku ainult Erasmuse inimestega ja suhtled ainult inglise keeles ja seega ei saa sa tundma ei keelt ega kultuuri. Kokkuvõtvalt, ma olen jäänud oma eesmärgile kindlaks. See kogemus on mulle nii palju andnud ja muutnud minu suhtumist ja kõik, kes arvavad sellest programmist negatiivselt ei tea ilmselt millest nad räägivad.

Ma jään seda kõike igatsema kui Eestisse tagasi pöördun. Ärge saage valesti aru- Eesti on ja jääb minu kodumaaks ja ma alati uhke selle üle ja hetkel ma väga igatsen oma kallist perekonda ja igatsen Teid mu sõbraaad.. Igatsen Karmel meie veiniõhtuid ja jutuajamisi, igatsen sind Elina, mu taibu, ja meie jutuajamisi maailmaasjadest (ihhi), Igatsen Sind Merli ja sinu säravmeelsust ja sinu armsat naeratust, Igatsen Sind Aliise, kes sa mind alati toetanud ja head nõu andnud, Igatsen Sind Maarja ja sinu aktiiiivsust, igatsen Sind Mari ja sinu mõistlikust, Igatsen Sind Pisiiii, mu suur asjapulk ;) Igatsen Sind Kadri ja sinu hullumeelsust..igatsen kõiki teisi kursakaaslaseid ja meie mõnusaid koosviibimisi. Meil on ikka super kursus;) Igatsen seda, et mõnede sõpradega on suhtlus hinge heitnud aga küll selle vea parandab kui Eestisse naasen :))  igatsen Teid kõiki ja vahel ikka kujutan ette, et olen teiega ja olen Eestis.. vaaarsti tulen ja aaasta veedan kindlasti teiega. Edasised plaanid on veel lahtised.
Tulen varsti koju ja luban, et leian rohkem aega Teie jaoks! Parimad ajad on veel ees.
Varsti näeme ;)

Kõik on supper ja ma olen väga õnnelik siin.. küll aga praegu keelekool iga päev ja eksamid ka. Järgnev eksam on 4 päeva pärast ja ma olen juba nii pabinas, sest ma vaatan materjali ja ei saa mitte kui midagi aru :D täielik majandusmatemaatika.. sõbranna juba loobus sellest eksamist aga ma püüan ikka kuidagi selle ära teha.. Uhh .. Peale seda "PARIS BABY, HERE I COME"

JA VEELKORD, KÕIGE PAREMAT EMADEPÄEVA, KALLIS EMME!
Gros Bisous!
 
Mu lemmik laul hetkel: http://www.youtube.com/watch?v=nq2cr1D3bvQ

PS! Vabandan kirja- ja sõnastusvigade pärast. 
Teiseks, arvatavasti kustutad suveks blogi ära.. edaspidi suhtleb siis muude kanalite kaudu ;)


2 comments:

  1. Teised tütred olid emaga täna;) Kinkisime orhidee, sest seda tal veel ei olnud. Ma usun, et emal oli ilus emadepäev: ise küpsetas muidugi endale koogi juba hommikul kui teised magasid ja äratas selle magusa lõhnaga teised üles. Ta ikka liiga usin:D

    Eks igaüks seab omale Erasmus aja eesmärgid. Usun, et sa oled juba nende mõne kuuga osanud tõesti prantsuse ellu sisse minna ja taibata selle olemust. See rikastab sind kindlasti väga palju!!!

    Kallistame ja igatseme! Kõige rohkem soovime aga, et võtaksid alati kõik, mis võtta annab igalt poolt igal ajal! Naudi!!!

    ReplyDelete
  2. Ja ära kustuta blogi. Siit on põnev sellisel kujul lugeda:)

    ReplyDelete