Heihei,
Esimene päev kui lund sadas olid linnatänaval väga palju inimesi, kes olid uudistama tulnud.. mängiti lumesõda, kelgutati ja nauditi niisama ilma. Kõik olid õnnelikud. Nüüd kui tänaval käia on kõik nii pahurate nägudega ja inimesed hüppavad ja üritavad sooja saada.. kõik kiirustavad kuhugi, miski oleks nagu nii valesti..päris palju olen näinud inimesi libastumas ning seejärel kukkumas:( Loodetavasti läheb see külm peagi üle ja taastub normaalne eluviis.
![]() | |
| another dinner with french people |
Meil oli prantsuse õhtusöök tüdrukutega nagu te juba ehk piltideltki nägite. Rääkisime õhtusöögi ajal ka meie riikide erinevustest nagu näiteks elukallidus, inimesed ja traditsioonid. Mis mind siiani kõige rohkem hämmastanud Rootsi ja Taani osas on see, et need riigid on niivõrd sarnased.. näiteks saavad nad üksteise keelest aru (nagu ehk meil ka soome-eesti keelega), traditsioonid kattuvad mingis osas jne.. Prantsusmaa nende jaoks on üsna odav, mis on kadestamisväärt. Olen korduvalt mõelnud siiatulekust alates ja eelnevalt ka Eestis, et jube kahju, et Eesti ei ole samal tasemel.. Näiteks Elin ja Ebba (rootslased) ütlesid, et lennupiletid on nii odavad nende jaoks, et lenda kasvõi New Yorki paariks päevaks shoppama. Igatahes oli õhtusöök väga maitsev ja peale seda läksime linna.
Olen nüüd iga päev trennis ja jõusaalis käinud, et unustada probleemid ja muremõtted..ja see toimib. Ma olen juba nii tihe külastaja, et suhtlen kahe treeneriga. Eile käisime Malou'ga Gym Fitnessis ja me olime vaid kahekesi- see on nagu personaaltreening juba. Täna käisin üksi jõusaalis ja Gym Fitnessi treener tuli minuga rääkima ja küsis igast küsimusi, et miks ma Prantsusmaale tulin ja mis mulle meeldib siin ja mis mitte.. näitas mulle lisaks ka kõik jõusaali masinad ja mis lihaseid ma treenida saan ja kuidas on õige jne. Hiljem pakkus mulle peale trenni lõunat, küsisin siis, et mis tal pakkuda on... "Friikartulid" hmmmm NOOOT! :D kes siis peale trenni friikartuleid sööb, siis pakkus kanaliha aga keeldusin viisakalt.
Räägin siis natuke ka koolist. Sai siis valitud 4 ainet, mis moodustavad 22 EAP'd. 2 ainet on sotsiaalteadustest ja 2 majandusest- kõik magistri aineid. Ained on päris mahukad ja seega olengi enamiku oma ajast tegelenud koolitöödega. Sotsiaalteaduste ainetes peame iga nädal lugema 2 artiklit ja nende kohta saatma kommentaari või küsimuse. Kuna tegemist on teadusartiklitega (mõned teoreetilised mõned juhtumiuuringud) igatahes on need päris keerulised tekstid ja kuna teema ning ka inglise keel on minu jaoks esmakordne võtab nende läbitöötamine mul päris kaua aega. Eks ma üritan oma parima anda ja usun, et kui ma praegu teen tublisti tööd siis on eksamiperioodil natuke kergem. Igatahes võin oma tulemustega rahule jääda, sest oleme 2 korda pidanud saatma ja mõlemal korral on minu kommentaar ja küsimus esile tõstetud ja arutatud. Üleüldiselt võib kooliga rahule jääda mõni asi aga siiski häirib. Esiteks see, et vahepeal ei austata üldse õppejõudu ja räägitakse päris valjul häälel, põhimõtteliselt 6 reas istudes ei kuule sa midagi, viimasel ajal olen püüdnud alati esimesse ritta ennast paigutada. Teiseks häirib see, et kõik ained toimuvad erinevates hoonetes ja hoonete vahemaa on 10min. Teisipäeviti on mul kool 11-20ni ja ma käin hoonete vahel 2 korda ehk 4 otsa. Paus sellel pikal päeval on 15 min :/ ja 5 min enne loengut võib siis kiirustada järgmisse hoonesse järgnevasse loengusse :) Nice! Kolmandaks häirib see, et kui jäetakse ära loeng või praktikum ei anta sellest teada ja sama ka ruumide muutmise osas. Iga kord muudetakse ruum ja siis otsi ja helista ja uuri jne jne..ja siis oled veel hiljaks jäänud. Ajab vahel ikka vihale küll. Tänagi juhtus sama intsident.
Päris terveks ei ole ma veel saanud, ikka on köha veidi ja kurk valus aga mis ma öelda tahtsin on see, et see oli viirus, sest praktiliselt KÕIGIL on see nüüd.. ma loodan, et ma teist korda ei nakatu. Aga ära muretse emme, ma ostsin vitamiine ja küll ma uuesti tugevaks saan:)
Lühidalt mõned faktid, mõtted mida ma siin olles olen kuulnud, tähelepannud ja märganud:
-Prantslastele meeldib rääkida... ja oi kui palju!
-Klienditeenindus on vääääääga aeglane! Kõige hullem on toidupoodides, kus ma IGA kord olen seisnud 20 minuti tingis.
Aga olgu, aeg on hiline..Bonne nuit!
Teie Roosi

No comments:
Post a Comment