

Tänane päev ei ole just hästi alanud. Ärkasime varakult,
sõime, ma pakkisin oma asjad, viisime asjad autosse ja sõitsime ühikasse. Ühikas tuli
taaskord igasugu huvitavaid pabereid täita. Maksin juba kõik ära ja läksime
tuppa ja ma sain täieliku üllatuse osaliseks.. juba koridoris haises nii
jubedalt, et ma juba tol hetkel mõtlesin, et siit küll miskit head ei tule. Tuba oli
täielikult minu ootuste vastane. Kuna mul on tuttav eelnevalt nendes ühikates
elanud ja ma olen ka eelnevalt näinud pilte toast, siis see oli hoopis miskit
muud. Mõtlesin, et no midagi on siin valesti! Kui ma täitsin oktoobris ankeete
siis ma märkisin ära, et toas peab kindlasti olema pliit ja selline võimalus on
ainult ühes uues ühikas, seega järeldasin, et saan sinna toa. Igatahes, läksime
siis alla tagasi ja küsisime, et kas oleks võimalik vahetada.. meid saadeti
kooli, sest et sellega nemad ei tegele. Rahvusvaheliste suhete osakonnas öeldi,
et ei ole võimalik vahetada, kuna see uus hoone on juba täis ja pakkusid mulle
seal kortereid (mis ei ole just odavad) ja ehk vabaneb ühe või kahe kuu pärast.
Ma olin niii endast väljas ja nooo tõesti, ma ei suudaks seal toas üht öödki
vastu pidada :'( Võtsin siis kooli kohvikust rahustava kohvi ja mõtlesin, et
okeeei, vaataks selle rahulikult veel üle. Olgu see tuba nii kole kui ta on,
selle elaksin veel üle aga minu peamine soov oli, et mul oleks pliit ja külmik,
sest ma ei kujutaks ette, et ma ei saaks ise kokata.. Läksime siis taaskord
ühikasse, vaatasime seekord ka koridoris olevad pesemisvõimalused ja tualeti
üle.. WC’d haisesid jubedalt ja kohe WC’ga samas ruumis on ka duššid mida on kogu koridori peale 2 seega kujutage ette mis järjekord seal olla võib.
Koridori peal ei leidnud me ühisköökigi, seega ma ei tea kas seal isegi oleks
selline võimalus. Kokkuvõttes, väga läbikukkunud üritus üldse mõelda sinna ühikasse jäämist . Toas ei olnud praktiliselt midagi-
ei voodilinu, patja, tekki, rääkimata pliidist ja külmikust. Lisaks sellele olid seinad mingi imeliku pruuni
asjaga koos ja kapid samamoodi, seega väga räpane värk. Ma ei ole pirts aga no
tõesti, ma, ja ka Carole ütles, et ei suudaks sellistes tingimustes elada. Õnneks sain läbirääkimiste kaudu kõik raha tagasi. Panen teile siia paar pilti ka
Carole pakkus mulle erinevaid variante ja vaatasime ka internetis tube aga siiani pole midagi leidnud. Carole ema on aga ka nõus mu enda juurde võtma(ütles, et ma nii tore tüdruk..avvv) ja õnneks ei
küsi ka väga palju üüri. Kahjuks asub see natuke Toulouse’ist väljas (Colomiers) ja seega
kooliminekuks kuluks 40min. Ema pakkus mulle Carole autot (kuna Carole sõidab 17 Eestisse tagasi) aga seljuhul peaks ma kindlustuse maksma, samas siin on mingi tobe süsteem, et siis ma ei saaks autoga koolis käia- mul on lubatud vaid niisama sõita vms.. ma ei saa sellest veel täpselt aru. Praegu olen siin ja püüan leida mingi sobiva koha/toa linnas vb järgmiseks kuuks, et oleks hea koolis käia. Eksnäis, võib-olla ei olegi nii halb siit käia.

Mis veel? ahjaaa.. ostsin selle kõnekaardi, ja no 5 euri oli peal. Kokku maksis 15, ehk siis 10 eur kaardi eest ja 5 on siis kõneaaega, saime täna vaid ühe max 10 min kõne teha ja KÕIK- kõneaaeg otsas. NIIIICE :) ja see pidigi nii kallis olema. Kohutav!!! Üldse siin on nii kallis
Eile õhtul oli meil aga väga kena õhtusöök Carole ja tema emaga. Sõime ja jõime head veini. Lähemalt räägiks teile magustoidust :) Nimelt oli meil üks kook, see kook on väga eriline. 6.-31.jaanuarini süüakse siin üht traditsioonilist kooki, mille sisse peidetakse üks ese ja see kes selle saab on kuningas ja mina selle saingi (Pilt) Eeldatavasti on see seotud piibliga, nad ei olnud kindlad seega pikemalt ei seletaks.
Aga olgu, lippan poodi nüüd..
Kuninganna Rosalie :)
ReplyDeleteAlguses võibki igasugu sekeldusi teel olla. Ma sain ka Kreekas alguses koha vanasse ühikasse, kus mul ei olnud ka külmkappi ega pliiti toas. Tekid olid ka vanad ja rasked. Õnneks sai aga Kreekas tudeng tasuta koolisööklas süüa, seega see oli vähemalt hea. Aga midagi oleks ikkagi tahtnud külmas hoida...Sain alles teisel poolaastal paremasse ühikasse. See viib muidugi alguses tuju ära kui kehvadesse tingimustesse surutakse, aga küll kõik vaikselt laheneb. Need, kes seal uues ühikas on, vb hakkavad endale peagi korterit otsima jne. Sa veel ei teagi, mis tingimused sealgi täpselt on...
Kuu võid ju proovida Carole ema juures, kui seal soodsam kui mujal. Ehk vabaneb uues ühikas tuba varem. Panid end ikka sinna ootejärjekorda nüüd? Vahepeal käi isiklikult kohal ka end meelde tuletamas, siis nad teavad, et oled väga huvitatud...
Edu!
ReplyDelete